klimatyzacja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

klimatyzacja

klimatyzatory i klimatyzacja
 
IndeksIndeks  Latest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Your first subject

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

Your first subject Empty
PisanieTemat: Your first subject   Your first subject EmptyNie Mar 11, 2012 9:24 pm

może i szybciej, ale czy bardziej komfortowo? Ja osobiście jeżdżę komunikacją miejską, obecnie szczęśliwie tylko autobusami. Gdy z plecakiem wypełnionym powiedzmy trzema książkami, dwiema teczkami i laptopem jeździłem metrem w godzinach szczytu, naprawdę dawało mi to popalić (plecak musiałem trzymać w jednym ręku, inaczej nie udałoby mi się zmieścić). Nie zamierzam rezygnować z komunikacji miejskiej (zwłaszcza, że obecnie mam lepsze połączenie), ale łatwo mi zrozumieć osoby, które wolą postać w korkach, słuchając w tym czasie radia lub rozmawiając przez telefon, niż tłuc się zatłoczonym tramwajem, zwłaszcza, gdy mają jeszcze np. zawieść jedno dziecko do przedszkola, a drugie do szkoły (pomijam, że niestety dziś nawet pierwszoklasiści mają tak ciężkie plecaki, że niejeden dorosły nie chciałby ich dźwigać).
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

Your first subject Empty
PisanieTemat: Re: Your first subject   Your first subject EmptySob Wrz 29, 2012 5:56 pm

Nie wiem jak jest z emaljami ale ja jak maluje jakiś kawał żelsastwa to pierwszą warstwę farby ( najczęsciej alkidową) mocno rozcieńczam bezyną extrakcyjną.
Bęzyna powoduje to że zozcieńczona farba dokładnie wnika w pory metalu i dodatkowo bardzo szybko schnie.
Jedyny babol że trzeba to zrobić na kilka razy( ja robię nawet 7 warst) ale skuteczność klimatyzacje takiego malowania znakomita.
Ostatnia warstwa może już być wykonana samą farbą. Ja będe robił zbiornik z starego hydroforowego 300l, w środku pomalowany (http://www.allegro.pl/item355504262_zywica_poliestrowa_12_50zl_kg.html , ponadto gość ma tez chyba farbę do zabezpieczania powłok z żywicy przed m.in. działaniem wody - na dole wężownica z miedzianej rurki klimatyzacji, do solara lub CO(przełączana zima/lato), w górnej części druga węzownica też z Cu do przepływowego podgrzewania CUW.
Wewnątrz zbiornika ciecz "pośrednicząco/magazynyjąca" - woda. Zbiornik bezćisnieniowy otwarty od góry (pokrywa zdejmowalna), zaizolowany termicznie.
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

Your first subject Empty
PisanieTemat: Re: Your first subject   Your first subject EmptySro Cze 26, 2013 8:14 pm

Od jakiegoś czasu próbuje skalkulować koszty ogrzewania domu LPG i za nic nie mogę bo nie mogę się dowiedzieć ceny LPG na cele grzewcze, rozmawiałem z dostawcą LPG i on mi powiedział że cena czystego propanu waha się w granicach 3,6pln, a mieszanina 50/50 propan/butan 2,8pln i klops bo czegoś nie rozumie na forach doczytałem że najdroższe jest ogrzewanie olejem opałowym, a z tego wynika że nie do końca bo z danych o kaloryczności tych paliw wynika że aby uzyskać tę samą wartość opałową trzeba zużyć odpowiednio 1,5l LPG na 1l OO. Nie wiem o co tak naprawdę chodzi bo na stacjach LPG jest teraz cena około 2,65pln/l gdze zawarta jest opłata drogowa i pozostałe, Zakładam że butle kupie sobie na własność i gaz będę kupował od prywatnych dostawców, interesuje mnie za ile na wolnym rynku można dziś kupić 1l LPG troszkę by mi to rozjaśniło całą sytuację, najlepiej by było jakby ktoś praktykujący się wypowiedział chociaż za każdą udzieloną odpowiedź będę wdzięczny. Na stronach www znalazłem porównanie, że litr OO=1,52l mieszaniny propan butan w stosunku 50/50%, chodzi oczywiście o kaloryczność. Z uwagi na to iż propan i butan mają zbliżone wartości kaloryczności można stwierdzić, że czysty propan posiada bardzo przybliżoną kaloryczność do mieszaniny propan butan. Czyli aby uzyskać tę samą wartość opałową zawartą w litrze OO trzeba zużyć w przybliżeniu 1,5l propanu. Jeżeli cena OO wynosi 3,8pln, a propanu 2,2 to w przypadku gazu muszę zapłacić 2,2X1,5 czyli 3,3pln aby uzyskać tę samą wartość opałową, wychodzi 0,5pln mniej niby nic ale w przypadku zużycia 3000l dla przeciętnego domu jest to 1500pln taniej niż OO, a jeżeli chodzi o ogrzewanie dużych pomieszczeń koszty spadają znacznie. Jeżeli nie mam racji to proszę mnie szybko sprowadzić na ziemie, bo to są tylko liczby a rzeczywistość rządzi się swoimi prawami.
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

Your first subject Empty
PisanieTemat: Re: Your first subject   Your first subject EmptySro Cze 26, 2013 8:15 pm

Pierwszy raz w życiu się spotkałem z opinią,że olej jest droższy od gazu płynnego.
Nie wiem,czy jest to spowodowane mieszanką (proban-butan w ilości procentowej), czy po prostu ktoś to sobie źle policzył. Według moich wiadomości mniej więcej 1kg gazu=2litry gazu
Jeśli chodzi o ogrzewanie gazem jest kilka opcji:
1butla 11kg
2butla 33kg
3zbiornik przydomowy
I jak to w życiu bywa każde rozwiązanie jest inne.
Butle 11kg można połączyć szeregowo (kilka) jednak minusem jest częsta wymiana butli
Jednak butle takie można od lokalnego dilera gazu wypożyczyć za kaucją (lub nie odpłatnie),albo po prostu zakupić na własność.
Butle 33 kg tak jak poprzednio można podłączyć szeregowo również można wypożyczyć ,kupić raczej nie polecam gdyż są to butle specjalistyczne nie chodliwe na rynku wtórnym
i byłby problem z późniejszą ich sprzedażą.
Jeśli chodzi o zbiorniki przydomowe są dwie opcje:
1 zakup zbiornika , lecz jest to jednoznaczne że za każdą legalizacje i dozór techniczny trzeba zapłacić.Można za to wlać co nam się podoba !
2 dzierżawa zbiornika nie interesują nas dozory,legalizacje itd.Jednak jesteśmy zobowiązani do odbioru gazu z firmy z którą podpisaliśmy umowę.
Ceny w chwili obecnej (dolny śląsk) butla 11kg 50-58zł butla 33kg 55-58zł*3
jeśli chodzi o zbiornik są to ceny negocjowane za 1000litrów lub tonę.
W porównaniu do cen autogazu na stacjach l.p.g powinny być mniejsze gdyż gaz butlowy zawiera mniejszy podatek akcyzy.
Sam skład gazu propan butan powinien wyglądać następująco:
wiosna-lato 60% butanu 40% propanu
jesień -zima 60% propanu 40% butanu
Należy jednak zwrócić uwagę na to że czysty propan jest gazem droższym i sezonowo jest zmieniana cena gazu i jest to wykorzystywane przez nieuczciwych dystrybutorów aby
więcej zarobić zmienia się proporcje (wlewa się więcej butanu).
Na bazie praktyki mogę z czystym sumieniem powiedzieć,że klienci wymieniają gaz płynny na olej (nie licząc tych na węgiel) i każdy był w siódmym niebie patrząc na koszty w stosunku do gazu płynnego.
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

Your first subject Empty
PisanieTemat: Re: Your first subject   Your first subject EmptyPią Gru 18, 2015 10:00 pm

Co więcej, chodzi u użycie słowa, w tym przypadku słowa moralność. Świat zwierząt obrazuje nam w zjawiska związane z przetrwaniem - rozmnażanie, zdobywanie pożywienia, praca, walka z przeciwnościami itd. O zachowaniu moralnym mówimy natomiast wtedy kiedy poświęcamy własne przetrwanie dla tzw "wyższych wartości moralnych". Tego nie ma w świecie zwierząt bo to jest związane z ideą i koncepcją intelektualną. Człowiek nie zachowuje się moralne kiedy chce tylko przetrwać, rozmnożyć się, zdobyć pożywienie itd. Człowiek jest moralny kiedy robi coś ponad to, coś wbrew zdrowemu rozsądkowi ale coś "wyższego", czyli najczęściej poświęca się dla innych, wyznaje idee miłości bliźniego itd.
Oczywiście można powiedzieć, że życie w pokoju z bliźnim nam się najbardziej opłaca ale to już nie jest moralność, to utylitaryzm i zwykła kalkulacja i tutaj już tego słowa się nie używa. Moralność jest nierozłączna z metafizyką, z eschatologią i nadawaniem odgórnego sensu istnienia.
Wszystko co robimy jest związane z przetrwaniem, każda żyjąca istota uważa życie za najwyższą wartość. Nietzsche pisał o moralności niewolników która zrodziła chrześcijaństwo. Była to reakcja na bat pana, sposób na uzyskanie własnej wartości, na nadzieję i motywację do życia itd. To wszystko wchodzi w skład przetrwania ale nie ma źródeł w biologi, w prawach rządzących materią, dlatego że w przeciwieństwie do zwierząt nikt z nas nie jest zdeterminowany do tego aby przyjąć taką a taką postawę. Możemy to zmieniać, możemy się zastanawiać i dokonywać różnych wyborów, czego już w świecie zwierząt nie ma. Prawa przyrody to niewola, determinizm, człowieka mogą obowiązywać ale właśnie dzięki moralności człowiek może w każdej chwili powiedzieć - NIE, stanąć ponad tymi prawami, wyzwolić się i być jednostką tak jakby odłączoną od świata zwierząt. Taką jednostkę nazywamy jednostką w pełni moralną. undamentalnie nie zgadzam się z Twoim poglądem. Prawa przyrody, np. te wynikające z doboru naturalnego, determinują nasze życie w nie mniejszym stopniu, niż prawa fizyki, zaś ludzie zdecydowanie przeceniają znaczenie indywidualnych decyzji, dokonywanych na podstawie kryteriów innych, niż biologiczne. Po pierwsze, ludzie nieustannie się oszukują, poszukując moralnych czy intelektualnych alibi dla działań podejmowanych zgodnie z biologicznym interesem. Po drugie, indywidualne wyczyny "wbrew rozsądkowi" są możliwe dlatego, że nie mają znaczenia w większej skali - tj. tak długo, póki nie stanowią zagrożenia dla przetrwania społeczności.

Jeżeli "coś" nie respektuje biologicznych ograniczeń, to znika - zobacz np. próby tworzenia utopii, ignorujących stricte biologiczną zasadę konkurencji. Religie niby rozwijają subtelne koncepcje teologiczne, ale w istocie skupione są na biologii! Seks, rozmnażanie, kontrola urodzeń, pozycja samca i samicy oraz bezlitosna (darwinowska) walka o własną pozycje - oto religijna moralność w wymiarze powszechnym (realnym).


Teraz widzę, że sprzeczamy się o pojęcie. Autonomiczna moralności, o której Ty piszesz, wydaje mi się mocno wątpliwa. Oczywiście, to tylko mój pogląd.


Ten temat został już niemal w całości wyczerpany, tutaj nie ma co badać i szukać. F. Nietzsche i H. Bergson powiedzieli na ten temat chyba wszystko co można było powiedzieć.
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Sponsored content





Your first subject Empty
PisanieTemat: Re: Your first subject   Your first subject Empty

Powrót do góry Go down
 
Your first subject
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
klimatyzacja :: klimatyzacja :: o klimatyzatorach-
Skocz do: