klimatyzacja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

klimatyzacja

klimatyzatory i klimatyzacja
 
IndeksIndeks  Latest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 projekt i pytania

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

projekt i pytania Empty
PisanieTemat: projekt i pytania   projekt i pytania EmptySro Kwi 23, 2014 7:19 pm

Zaoszczędzono 10 tys. m2 betonu? A ile to jest? może GDDKiA wie? Myślę ,że Herę i tego drugiego też pogonią za zwiększenie kosztów budowy stadionu o 100 % i oddanie w rok po terminie. Na razie dostali godziwą premię i nadal zarabiają krocie. No to świetnie - mamy precedens. Teraz będzie można w celu zapewniania ochrony prawnej interesów Skarbu Państwa zaskarżać każdego. Wcześniej się nie dało - byli lepsi i gorsi, nietykalni, nieomylni którym nic nie można było zrobić. Teraz każdy kto przyczynił się do uszczerbku finansów Państwa będzię pociągnięty do odpowiedzialności. Jak zwykle profesorowie niedouczeni z mianowań robili nieswoimi rękami projekt. Oni zawsze zlecają nawet studentom prace ,a potem oddają jako swoje (patrz np UR Kraków, UJ, UE..PK) a gdy są knoty to wszyscy winni tylko nie profesory.ale wielkie chałupy i luksusowe samochody są z ciężkiej naukowej pracy. Kto podskoczy profesorom..no kto.. a gdzie podziały się te zaoszczędzone tony betonu , stali.. a ile ropy dodatkowo zużyto i sprzedano na lewo.. Po jaką cholerę aby zaspokoić próżność projektanta wybudowano takie monstrum za publiczne pieniądze we Wrocławiu. Czyżby gigantomania i pycha wychodzenia z biedy, a może przytulania wspólnej kasy? Na autostradzie A4 do dziś stoją i dobrze się mają konstrukcje zaprojektowane przez studentów w latach 30-dziestych z ówczesnej Politechniki Wrocławskiej. Tylko proszę nie wkładać mi w usta ,że jestem apologetom tamtego ustroju. Jest jeszcze jeden most przy granicy z Czechami ,który do dziś stoi zamknięty , bo też poległ gigantomanii, próżności i pysze.
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

projekt i pytania Empty
PisanieTemat: Re: projekt i pytania   projekt i pytania EmptySro Kwi 23, 2014 7:21 pm

Czy Państwo wiecie, że w GDDKiA( oddziały + centrala w Warszawie ) pracuje prawie 5000 osób? W "Nowakowym"ministerstwie transportu pracowało kolejnych 1200. Nie wiem ilu z nich zajmowało się drogami, ale tak czy owak to armia ( no brygada ! ) ludzi . zastanawiam się jak wyglada proces decyzyjny i odpowiedzialność w takim molochu jak GDDKiA ? Z doświadczenia wiem , że "katastrofalnie" . Czy Państwo wiecie, że w GDDKiA( oddziały + centrala w Warszawie ) pracuje prawie 5000 osób? W "Nowakowym"ministerstwie transportu pracowało kolejnych 1200. Nie wiem ilu z nich zajmowało się drogami, ale tak czy owak to armia ( no brygada ! ) ludzi . zastanawiam się jak wyglada proces decyzyjny i odpowiedzialność w takim molochu jak GDDKiA ? Z doświadczenia wiem , że "katastrofalnie" . To pikuś w porównaniu z mostem na A1 w Mszanie. Pięć lat opóźnienia i zakończenia prac nie widać a do tego jakieś miliardowe odszkodowania dla wykonawcy za zły projekt. Na etapie projektu budowlanego powstają pewne założenia. Realizacja poliwęglan weryfikuje ilości poszczególnych materiałów wsadowych. Projekt wykonawczy zaś był weryfikowany na bieżąco. Spekulacje i domysły są bezzasadne i idiotyczne. Profesor jest fachowcem dużej klasy. Zarzuty są idiotyczne , świadczą tylko o poziomie... domorosłych fachowców... Inną instytucją wręcz przestępczą jest GDDKiA... To co grupa tych nieudaczników wyprawia jest skandaliczne to ich należy zweryfikować i rozliczyć.
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

projekt i pytania Empty
PisanieTemat: Re: projekt i pytania   projekt i pytania EmptySro Kwi 23, 2014 7:24 pm

Polska jeszcze nie dorosła do konstrukcji sprężonych, więc zastępuje się je dodatkowymi tonami tradycyjnego zbrojenia. Tak samo było na Trasie Zamkowej w Szczecinie. Tam było (może nadal jest) najdłuższe przęsło zakrzywione. To nic, ale jak Skarb Państwa ściga Skarb Państwa za państwowe pieniądze i angażuje w to służby, to dopiero porażka... Przykład? Pracownie komputerowe dla szkół, MEN nie zdążyło się wywiązać o kilka dni i Skarb Państwa chciał od nich odsetki ... w co zaangażował policję, urzędy skarbowe, CBA .... JAK się zabiorą za ten problem zakute prawnicze łby to do końca świata nie zrozumieją co to jest sztuka budowlana i na czym polega budowanie tak skomplikowanych ustrojów jak mosty. Kaazyperdom i głupawym biurokratom należy powiedzieć won od inżynierów. Most rędziński: największy przewał w historii budownictwa drogowego w zachodniej Polsce. Największy przewał w historii budownictwa mostowego w Polsce. Most specjalnie wybudowano w miejscu, gdzie Odra jest najszersza. #km w lewo lub w prawo i Odra jest o 70% węższa derlin i płynie jednym korytem. A dlaczego? Dlatego, że im większa inwestycja tym więcej można ukraść. Dlatego autostrady w Polsce nie są proste tylko biegną jakimiś dziwnymi serpentynami, dlatego na A1 w Mszanie wybudowano wielki most zamiast po prostu zrobić nasyp z 2 metrową rurą pod spodem. Przecież to co tam płynie to mała struga, strumyczek.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pon Mar 14, 2016 12:09 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

projekt i pytania Empty
PisanieTemat: Re: projekt i pytania   projekt i pytania EmptySro Kwi 23, 2014 7:28 pm

zgodził się zaprojektował inne dobre rozwiązanie przeliczył zaoszczędzono w innych segmentach i finalnie gddkia jest do przodu a na pozycji stal jest przekroczenie bilans i tak jest na plus. Artykuł porusza wiele innych problemów z Projektantami i GDDKiA Ktos zainteresował się tym mostem i węszy sensację więc jak nazwie odcinek A4 Radymno - Korczowa który miał być oddany na Euro do dziś robią fuszerkę ruch jest z ograniczeniami i zweżeniami a juz bramki z opłatami chca montować i nikomu nawet włos z głowy nie spadł. Zostawcie w spokoju Profesora zainteresujcie się A 4 na Podkarpaciu. Jeszcze powinne zostać wymienione tytuły : najwyższego mostu w wojewodzwtwie, najdluzszego mostu w wojewodztwie i mostu o najwiekszej powierzchni w wojewodztwie. Do tego powinien być tytuł najdłuzszego mostu w powiecie, najwyzszego mostu w powiecie i mostu o najwiekszej powierzchni w powiecie jak i trzy te same tytuły w gminie.... Na Zachodzie zrobiliby film o tym, jak most się budował, jakie były wyzwania, jakie pojawiły się nieoczekiwane trudności (jak w każdym projekcie) i jak je z sukcesem pokonano. Potem pokazywaliby to w TV, żeby się chwalić, jakich mają inżynierów łebskich i jacy są nowocześni i w ogóle. A u nas? U nas ze wszystkiego robi się aferę. Co za naród, jak Boga kocham... U nas teraz wszystko tak jak w Ameryce ,jest największe ,najdłuższe ,nie ważne czy ten most może nazywać żelbetonowy czy sprężony ,ważne czy jest bardziej wytrzymały czy nie .Teraz tak trochę dla śmiechu  ,nawet afery w czasie rządów Tuska i platformy są amerykańskie ,tzn się największe. Uważam, że zadanie zrealizowano zgodnie z projektem Budowlanym i obowiązujacymi ST. Jest to jedyne zadanie tak ważne dla Kiraju, które wykonano do końca. Ja wiem ile mnie to kosztowalo zdrowia. Profesor jest oskarżony nie słusznie. Zmiany dokonywano tylko za zgodą GDDKiA. 201 zmian jak pisze prasa to wcale nie dużo jak na takie zadanie. Ja myślę, że słusznie postapił profesor Biliszczuk. Most jest bezpieczny. Kontrola materiałów i badań była perfekcyjna. Zadanie opóźniono z powodu powodzi i wzgledów technicznych. Jest mi przykro, że tak pochopnie się ocenia profesora i nas nadzorujących. Majac także doświadczenie na innych kontraktach autostradowych, uważam, że ten był najlepszy. takie dziwne osady uderzają także w dobre imię Politechniki Wrocławskiej, co jest niesprawiedliwe. Przecież ukazały się publikacje naukowe, książki, bardzo dobrze przyjęte przez c zytelnika. ja znam technologię i ntechnike budowania tego mostu i uważam biorac pod uwagę, że w polsce nikt jeszcze takiej inwestycji nie robił, nalezy most uznać za sukces. most jest bezpieczny, ładny i funkcyjny.


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pon Mar 14, 2016 12:10 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

projekt i pytania Empty
PisanieTemat: Re: projekt i pytania   projekt i pytania EmptySob Sty 17, 2015 8:39 pm

Internauci negatywnie ocenili propozycję rozszerzenia opłaty reprograficznej, potocznie zwanej podatkiem od piractwa, na smartfony i tablety. Większość komentarzy w social mediach miała negatywny wydźwięk. Internauci to nawet nie wiedzą że od 01.01.2015r.wprowadzono im nowy podatek do paliwa ! I teraz najlepsze nazywa się " opłata zapasowa",czyli widać że mamy tyle podatków że nazw już brakuje ! Osobiście uważam że powinien być wyższy ,ale płacić powinni go ci którzy głosowali. Organizacje zbiorowego zarządzania prawami - do likwidacji. Twórcy mają zarabiać na koncertach, wtedy przekazują swoją twórczość. Mogą też zarobić jak sprzedadzą płytę. A nie siedzieć na tłustym tyłku i brać kasę za to, że ja kupię sobie smartfon. Won! Nie trzymam na swoich nośnikach chłamu tworzonego przez polskich "artystów", żadnych k...a Maryl Rodowicz, Ewelin Lisowskich czy innych dinozaurów. Na 0,1% mógłbym się zgodzić, ale nie k...a 3%. W konstytucji naszego jakże praworządnego kraju jest zapis, który mówi ze każdy z nas jest niewinny dopóki nie zostanie mu udowodniona wina. Tym czasem Zaiks tą oplatą sugeruje że każdy z nas jest złodziejem i powinien zapłacić jakiś podatek żeby odkupić swoje winy Jeszcze PenDrive'y opodatkować. np.100% podatkiem. Ile kosztował, tyle podatku. Coraz bardziej zachłanni, coraz bardziej głupi i coraz bardziej niekompetentni zajmują najwyższe, decydenckie stanowiska. Kiedy to się skończy ? Kupujecie sobie telefon za 1000 zł, a w tym płacicie 30 zł na ZAIKS. Za co? Przecież jeśli bym chciał kupić jakąś płytę to bym kupił za te 30 zł. Dlaczego zabiera się mi 30 zł i daje na jakąś miernotę. Na nieroba, który tworzy sobie jakieś pioseneczki, albo filmy, których nikt nie chce oglądać za moje pieniądze. To ma być wolność? To ma być demokracja? Dlaczego ktoś za mnie decyduje jakiego artyse wspierać. Będę chciał coś kupić to kupię. Wszelkie tego typu ustawy powinny zostać zlikwidowane. To jest żałosne. co ci nasi artyści tworzą? Covery znanych przebojów czy szit, którego nie da się na trzeźwo słuchać? Rozumiem żeby się upominali zagraniczni artyści, ale polscy to aż śmiech bierze. Zbyt wielkie macie o sobie mniemanie skoro zakładacie, że tak was piratują. Na polską muzykę szkoda mi miejsca na karcie pamięci w telefonie.
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

projekt i pytania Empty
PisanieTemat: Re: projekt i pytania   projekt i pytania EmptySob Sty 17, 2015 8:40 pm

De facto jest to legalizacja piractwa. Idę na to! Po co mam kupować płytę za 45 zł (Barbra Streisand) jak mogę ją ściągnąć za darmo z internetu i nagrać na płytę (koszt od 1,5 pln). 3% od 1000 pln, to 30 złotych - grosze przy cenach płyt. Karanie za piractwo byłoby wtedy nielegalne, bo przecież kupując tablet, czy coś tam, o czym mówi propozycja, opłaciłbym już prawa autorskie (hurtem) za wszystkie ściągnięte utwory. Brawo! Ciekawe co to za "inteligentny inaczej" wymyślił. Pewnie ZAIKS. Oni i tak nie oddaliby twórcom tego, co ich, tylko sami mieliby więcej kasy. "Twórcy" są naiwni, w końcu nie muszą być inteligentni, żeby mieć piękny głos, czy coś tam stworzyć (sprawdzone doświadczalnie). Zamiast popierać ściganie piractwa albo starać się obniżać cenę płyty (Stinga kupiłem za niecałe 20 pln), strzelą sobie w stopę i zrobią dobrze pasożytom, czyli ZAIKSOWI. będę mógł za te kilkadziesiąt złotych słuchać na danym sprzęcie piratów, to idę na to. Małolatem nie jestem, fakt, nie znam się na tym dobrze, (nie znam szczegółów), ale to, co mówisz, to chyba nie do końca prawda. Nie można ich legalnie trzymać dłużej niż ... o czym już nikt nie pamięta. Poza tym można być ściganym przez posiadaczy praw autorskich, producenckich, etc. (odpowiedzialność cywilna), co może być bolesne dla naszego portfela, a o to przecież chodzi. Więc kto tu jest małolat?


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pon Mar 14, 2016 12:10 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Admin
Admin



Liczba postów : 67
Join date : 11/03/2012

projekt i pytania Empty
PisanieTemat: Re: projekt i pytania   projekt i pytania EmptySob Sty 17, 2015 8:46 pm

rzy obecnej cenie ropy paliwo powinno byc poniżej 3zł. Możecie gadać i psioczyć do woli na PiS ale w 2007r. przy cenie baryłki ok 75-80$ paliwo było po 3,80zł wiec teraz przy cenie 45$ było by grubo poniżej 3 zł,jednak cudotwórcy z PO tak podnieśli w przeciągu tych lat podatki związane z paliwem,że mamy powyzej 4zł. W tej chwili podatek stanowi ok 65% ceny paliwa (gdy cena ropy zaczela spadac wymyslili tzw. podatek "zapasowy") i dlatego spadki cen ropy nie przekladaja sie aż tak bardzo na cene.o może porównaj export z czasów PiS a teraz i oczywiście siłę nabywczą Osłabienie gospodarki?? Tylko kretyn i niedorozwój tak może twierdzić. Z choinki się urwałeś? Spójrz na historię kursu pary złoty/dolar, trochę poczytaj, posłuchaj fachowców, a z drugiej strony tak ci podpowiem, tańszy pieniądz to towar lepiej exportować, zaś import mniej opłacalny. Dodam, że to mi się nie podoba, gdyż powinniśmy bardziej skupić się na jakości i innowacyjności, a nie na cenie, bo choć się bogacimy to i tak znacznie jesteśmy w plecy.
Powrót do góry Go down
http://aklimka.wordpress.com/
Sponsored content





projekt i pytania Empty
PisanieTemat: Re: projekt i pytania   projekt i pytania Empty

Powrót do góry Go down
 
projekt i pytania
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
klimatyzacja :: montaż klimatyzacji-
Skocz do: